See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling avseende inköp av el (elkraft)
Beskrivning: Upphandlingen avser fossilfri elkraft samt tillhörande tjänster enligt upphandlingsdokumenten till Norrtälje kommun, Norrtälje vatten & avfall AB, Campusroslagen AB samt Roslagsbostäder AB.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09300000 Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Inköp av el (elkraft)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93677:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster