Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsult för markprojektering och infrastrukturbelysning
Referensnummer: 2023-79
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser, efter avrop mot ramavtal, leveranser av konsulttjänster för resursförstärkning inom de kompetensområden som redovisas nedan.
Anbudsgivare kan lämna anbud på ett eller flera kompetensområden.
Anbudsområde 1: Gatu- och markprojektering
Anbudsområde 2: Belysningsprojektering för infrastruktur
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen