Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster – kontorstryck.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22816100 Anteckningsblock
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar trycksaker för kontorsbruk, exempelvis visitkort, kuvert, brevpapper, konferensblock med mera för Helsingborgs stad, Nordvästra Skånes vatten och avlopp, AB Helsingborgshem, Räddningstjänsten Skåne Nordväst samt Öresundskraft.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22816100 Anteckningsblock, 22820000 Blanketter, 22900000 Diverse trycksaker, 30192800 Självhäftande etiketter, 30199210 Korrespondenskort, 30199710 Tryckta kuvert, 30199711 Tryckta fönsterkuvert, 30199712 Tryckta kuvert utan fönster, 30199761 Streckkodsetiketter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen