Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mark och grundläggning
Referensnummer: UPVH 2021:16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45262210 Grundläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Mark och grundläggning omfattar arbeten för jord- och bergschakt, spont och grundläggning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 60 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45111210 Sprängning och tillhörande bergrensning, 45112500 Schaktning, 45261400 Spontning, 45262210 Grundläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen