375083-2023 - ResultatSverige-Halmstad: Vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grus och makadam
Referensnummer: KS 2023/00093
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Halmstad kommun inbjuder er att inkomma med anbud enligt nedan beskrivning.
Upphandlingen omfattar grus, makadam, sand, stenmjöl, kross etc.
Upphandlingen kommer resultera i ramavtal för succesiva avrop av det samlade behovet under avtalstiden.
Varmt välkomna att delta!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 14212110 Grus, 14212300 Bokad och krossad sten, 14213100 Makadam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen