Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av strategisk partner för Klienter (IT-baserad arbetsplats- och skolutrustning)
Referensnummer: 2017:522
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Botkyrka kommun avser att genom konkurrenspräglad dialog upphandla strategisk partner för Klienter (IT-baserad arbetsplats- och skolutrustning).
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen