375226-2019 - ResultatSverige-Falkenberg: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård
Referensnummer: KS2017-198
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Lokalvård inclusive tillhörande tjänster.
Inbjudan
Falkenbergs kommun inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende Lokalvård.
Anbudsgivning sker enligt villkor i detta upphandlingsdokument.
Helt eller delat anbud
Anbud kan lämnas på en eller flera av följande delar:
Område: Yta (KVM)
Område 1: SÖDER, 15 537 kvm
Område 2: TULLBRO, 31 728 kvm
Område 3: CENTRUM, 34 172 kvm
Område 4: SKOGSTORP, 15 579 kvm
Område 5: TÅNGA, 21 624 kvm
Område 6: INLANDET, 15 217 kvm
TOTALT: 133 857 kvm
Kombinationsrabatter tillåts ej. Utvärdering sker på respektive område.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911200 Städning av byggnader, 90911300 Fönsterputsning, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning, 90919200 Kontorsstädning, 90919300 Städning av skolor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbud kan lämnas på en eller flera av följande delar: