Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Om- och tillbyggnad av Hamburgsundskolan med partnering som arbetsform
Referensnummer: PROJ.2022.167
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
För att möta upp dagens krav och fortsatt vara en attraktiv skola med en god lär- och arbetsmiljö är nu Hamburgsundskolan i behov av en större om- och tillbyggnad. För denna om- och tillbyggnad behöver Tanums kommun en samarbetspartner som kan leda, planera, projektera och genomföra detta projekt tillsammans med kommunen.
Totalentreprenad.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45454000 Ombyggnadstjänster, 71315200 Byggkonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen