375281-2020 - ResultatSverige-Örebro: Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flytt- och montagetjänster
Referensnummer: 19RS6683
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser flytt- och montagetjänster till Region Örebro län. Omfattar interna och externa flyttuppdrag med eller utan fordon, magasinering samt montagetjänst.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 63710000 Kringtjänster för landtransporter, 64121000 Budtjänster med olika transportmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen