Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal städtjänster Kiruna kommun
Referensnummer: 2018-032
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren avser att upphandla rangordnat ramavtal med tre leverantörer för städtjänster och en viss del tillhörande servicearbeten för Kiruna kommun och Tekniska verken i Kiruna AB
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90910000 Städning, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen