375321-2019 - ResultatSverige-Karlskrona: Markskötsel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre skötsel (mark) område A, B, F, G för AB Karlskronahem
Referensnummer: KS 2019/2914 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser yttre skötsel område A, B, F och G.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
AB Karlskronahem upphandlar yttre skötsel i Område A (Trossö, Stumholmen), B (Pantarholmen, Galgamarken), F (Jämjö, Sturkö, Ramdala) och G (Nättraby, Hasslö).
Vi söker entreprenörer med god erfarenhet av uppdrag med höga kvalitetskrav och vill med vår avtalade leverantör upprätthålla en regelbunden dialog för att säkerställa, förbättra och utveckla efterfrågad kvalitet.
Anbud kan lämnas på ett område, flera eller samtliga områden. Vi avser att teckna kontrakt med en entreprenör per område enligt: område A/B - en och samma entreprenör, område F - en entreprenör samt område G - en entreprenör.