Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inre skötsel område A och B för AB Karlskronahem
Referensnummer: KS 2019/3330 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan
AB Karlskronahem upphandlar städning gemensamma utrymmen i Område A (Trossö, Saltö) och B (Pantarholmen, Galgamarken).
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90911200 Städning av byggnader, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Vi söker kvalitetsmedvetna städentreprenörer med god erfarenhet av städuppdrag med höga kvalitetskrav och vill med vår avtalade leverantör upprätthålla en regelbunden dialog för att säkerställa, förbättra och utveckla efterfrågad kvalitet.