Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Professorn 2 och 3 ombyggnad till mikroettor
Referensnummer: 2236
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av entreprenad i samverkan. I samband med rotrenovering av fastigheterna byggs dessa om till mindre ettor med egen Wc/D och eget kök i stället för nuvarande studentrum i korridor. I princip ska allt utom stommen i fastigheterna rivas och ersättas med nytt material.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Rotrenovering av 3 hus på professorn 2 och 3.