375381-2018 - ResultatSverige-Kalmar: Miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal tjänster inom områdesvis uppföljning
Referensnummer: Dnr 512-448-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90700000 Miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandling är att genom systematisk uppföljning av skyddade områden effektivisera och förbättra naturvårdsarbetet i skyddade områden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90720000 Miljöskydd, 92533000 Tjänster i naturreservat, 92534000 Tjänster för skydd av vilda djur och växter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Syftet med upphandling är att genom systematisk uppföljning av skyddade områden effektivisera och
Förbättra naturvårdsarbetet i skyddade områden.