375399-2018 - ResultatSverige-Märsta: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster
Referensnummer: UH-2016-108
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Städtjänster till kommunens fastigheter
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Pris Distrikt 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90900000 Städning och renhållning, 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Pris Distrikt 2
Del nr: 2
Pris Distrikt 3
Del nr: 3
Pris Distrikt 4
Del nr: 4