375404-2026 - Resultat
Sverige – Kläder, skor, väskor och tillbehör – Arbetskläder för vård, kost och lokalvård, baskläder
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelArbetskläder för vård, kost och lokalvård, baskläder
BeskrivningÖrnsköldsviks kommun upphandlar arbetskläder till personal för successivt avrop under avtalstiden.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:83598:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör