2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal kommunikation- och streamingtjänster
Beskrivning: Inom ramen för kommunikationstjänster har Sida behov av ett ramavtal som omfattar tjänster såsom strategisk rådgivning, genomförande av kommunikationsinsatser samt innehållsproduktion till Sidas kommunikationskanaler. Vidare har myndigheten också behov av en leverantör som tar ett helhetsansvar för tillförlitlig avancerad streaming samt tillhörande teknik och support.
Intern identifierare: 26/000409
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
Ytterligare klassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32211000 Utrustning för produktion av radio- och TV-program, 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79342000 Marknadsföring, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79415000 Konsulttjänster för produktionsledning, 79416000 Public relations, 92110000 Film- och videoproduktion samt tillhörande tjänster, 92111000 Film- och videoproduktion, 92111200 Produktion av reklam-, propaganda-, och informationsfilm samt videoproduktion, 92111210 Reklamfilmsproduktion, 92112000 Tjänster i samband med film- och videoproduktion
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kommunikationstjänster
Beskrivning: Inom ramen för kommunikationstjänster har Sida behov av ett ramavtal som omfattar tjänster såsom strategisk rådgivning, genomförande av kommunikationsinsatser samt innehållsproduktion till Sidas kommunikationskanaler.
Intern identifierare: Kommunikationstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Streamingtjänster
Beskrivning: Sida har även behov av en leverantör som på ett proaktivt sätt kan möta myndighetens behov av att nyttja digitala verktyg för streaming vid möten, event och produktioner samt tillhörande teknik och support.
Intern identifierare: Streamingtjänster