See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Löpande fastighetsunderhåll för Marks bostadsaktiebolag och Marks fastighetsaktiebolag - Bygg
Beskrivning: Löpande fastighetsunderhåll för Marks bostadsaktiebolag och Marks fastighetsaktiebolag avser fackområdet bygg. Upphandlingen avser beställarens behov avseende arbeten i beställarens fastighetsbestånd såsom lägenheter äldreboenden, specialboenden, lokaler och dylikt inom Marks kommun. Utvärdering sker på 70 % kvalitet och 30 % pris. Vi har för avsikt att teckna avtal med 5 entreprenörer.
Intern identifierare: 24/59
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45220000 Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk, 45261000 Uppförande av taklag, takläggning och tillhörande arbeten, 45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000