See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av profilprodukter
Beskrivning: SiS avser att upphandla profilprodukter som följer SiS grafiska profil samt uppfyller de önskemål SiS medarbetare efterfrågar. Profilprodukterna kommer att användas internt på SiS samt som give-aways under mässor och andra externa event för att uppmärksamma SiS som varumärke. Profilprodukter kommer avropas av SiS via myndighetens e-handelssystem varvid leverantören distribuerar tryckta och färdigställda profilprodukter utifrån den kvantitet som SiS har behov av. Leverantören åtar sig att äga och lagerföra avtalade profilprodukter åt Beställaren i enlighet med upphandlingsdokumenten. Beställaren förbinder sig att vid avtalets slut avropa resterande profilprodukter hos leverantören upp till ett maxvärde om 100 000 SEK. Mot bakgrund av framtagen behovsanalys samt informationsinsamling med förankring till framtida inköpsbehov är uppskattat avtalsvärde för hela avtalsperioden (inkl. förlängningsoptioner) 1 800 000 SEK exklusive mervärdeskatt.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97300:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 79340000 Reklam och marknadsföring, 79820000 Trycktjänster