375442-2016 - PlaneringSverige-Skövde: Kollektivtrafik på väg
Förhandsmeddelande
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Trafik 2019.
II.2.
Typ av upphandling och plats för leverans eller utförande
Tjänstekategori: nr 2: Landtransport [2], även säkerhets- och kurirtransporter, med undantag av postbefordran
Västra Götalands län.
Nuts-kod SE232 Västra Götalands län