375445-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad – Upprättande av förfrågningsunderlag för totalentreprenad för Klippan, förlängt mötesspår och höjd hastighet
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpprättande av förfrågningsunderlag för totalentreprenad för Klippan, förlängt mötesspår och höjd hastighet
BeskrivningUpphandling av förfrågningsunderlag för totalentreprenad, bygghandling för BEST och kontraktsuppföljning i entreprenadskedet.
Intern identifierareKOM-416669
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71311210 Konsulttjänster för vägar, 71311230 Järnvägsingenjörstjänster, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpprättande av förfrågningsunderlag för totalentreprenad för Klippan, förlängt mötesspår och höjd hastighet