2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal VVS och Kyla, 0 - 15 miljoner SEK
Beskrivning: Ramavtal VVS inkl. kyla
Intern identifierare: UPPH2025-00124
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
Ytterligare klassificering (cpv): 45332000 VA- och dräneringsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000