2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift och underhåll Pågatågen
Beskrivning: Upphandling av drift och underhåll av Pågatågen.
Intern identifierare: 142/2023
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60200000 Järnvägstransport
Ytterligare klassificering (cpv): 60210000 Kollektivtrafik med tåg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000