See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inköp och service av brandskyddsutrustning
Beskrivning: Lunds kommun och Lunds kommuns fastighets AB, genom Lunds kommuns upphandlingsenhet, inbjuder intresserade leverantörer att inkomma med anbud avseende upphandling av ramavtal avseende inköp och service av brandskyddsutrustning i enlighet med de krav och villkor som framgår av detta upphandlingsdokument. Ramavtal kommer att tecknas med en (1) leverantör.
Intern identifierare: KS 2026/0120
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 51700000 Installation av brandskyddsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 35111200 Material för brandbekämpning, 35111300 Brandsläckare, 39525400 Brandfiltar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000