Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mark-, rör-, kabelarbeten samt jour och beredskap
Referensnummer: Dnr.2018.3541-67
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal utförandeentreprenad för schakt och rörarbete gällande fjärrvärme, fjärrkyla och el i Mölndals kommun för Mölndal Energi AB. I detta avtal kommer jourverksamhet att ingå gällande el- fjärrvärme- och fjärrkylanät.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45112000 Grävning och schaktning, 45112500 Schaktning, 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45231110 Rörläggningsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen