2. Förfarande
Förfarande
Titel: 2025 Ambulanskläder, Region Norrbotten
Beskrivning: Upphandlingen avser avtal på ambulanskläder för leverans till Region Norrbotten. Upphandlingen omfattar följande varugrupper: • Larmkläder • Stationskläder • Övrigt
Intern identifierare: 25/260
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18130000 Specialarbetskläder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000