Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trafik 2020 Sjuhärad Öckerö
Referensnummer: 1-971-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60112000 Kollektivtrafik på väg
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser kollektivtrafik med buss i Västra Götaland i främst i Ulricehamn, Tranemo, Svenljunga, Mark, Bollebygd och Öckerö med trafik till och från angränsande kommuner.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen