See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transporttjänster Motala kommun
Beskrivning: Ramavtal för transporttjänster, olika typer av lastbilar för avrop vid behov.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 3 axlig tippbil minst 12 ton
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127097:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Lastbil med fordonsmonterad kranutrustning med min kap 15 tonmeter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127097:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 4 axlig tippbil minst 16 ton
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127097:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: 3 axlig lastbil med 3 axlig släpvagn med tipp min kap 17 - 18 ton
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127097:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: 4 axlig lastbil med 3 axlig släpvagn med tipp min kap 17 - 18 ton
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127097:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Transporttjänst Avfall 3 axlig lastväxlarbil med kran minsta lyftkapacitet 5 ton.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127097:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Transporttjänst Avfall 3 axlig lastväxlarbil med 4 axlig släpvagn
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127097:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Slamsugningsbil utan spolutrustning minsta kapacitet 10 m3
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127097:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Slamsugningsbil med spolutrustning minsta kapacitet slamtank 10 m3
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127097:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Traktortåg: Transport med traktor och schaktvagn med tipp 1
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127097:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Traktortåg: Transport med traktor och schaktvagn med tipp 2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127097:Lot:11