See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Växter
Beskrivning: Köp och leverans av blomsterlökar, utplanteringsväxter, plantskoleväxter och pluggplantor för utplanteringsväxter (tex. vårväxter, sommarblommor och höstväxter), ängsblommor och vegetationsmattor.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Utplanteringsväxter - Falu kommun & Kopparstaden AB
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107946:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 03121000 Trädgårdsväxter, 03121100 Levande växter, lökar, rötter, skott och sticklingar, 03450000 Plantskoleprodukter, 03451000 Växter, 03451300 Buskar, 03451200 Blomlökar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Utplanteringsväxter - Avesta kommun, Avesta Industristad AB, Gamla Byn AB
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107946:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Utplanteringsväxter - Borlänge kommun, AB Borlänge Energi & AB Borlänge Elnät
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107946:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Utplanteringsväxter - Säters kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107946:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Plantskoleväxter (ex. buskar, träd, perenner, rosor)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107946:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Pluggplantor - Utplanteringsväxter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107946:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Pluggplantor - Ängsblommor/Vegetationsmattor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107946:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Blomsterlökar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107946:Lot:8