2. Förfarande
Förfarande
Titel: Frisör Stockholm Arlanda Airport
Beskrivning: Upphandlingen omfattar drift av en frisörsalong i Sky City på Stockholm Arlanda Airport. "För de fall att anbudsansökande företag vill använda sig av European Single Procurement Document (ESPD) kommer Swedavia möjliggöra för detta genom att på begäran skicka ut dokumentet till det anbudssökande företaget. Dokumentet kan sedan fyllas i och bifogas anbudsansökningen. Användandet av ESPD är frivilligt."
Förfarandets viktigaste kännetecken: Genomförs i ett steg. Förhandling kan förekomma.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98321000 Hårfrisering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113636:Lot:1