Det upphandlingsobjektet som avtal kommer att tecknas för är:
— Webbplatsen hem.se och angränsande digitala tjänster.
Uppdraget omfattar i huvudsak att:
— Utforma en ny digital identitet och detaljera konceptet
— Utveckling av ny webbplats hem.se
— Applikationsförvaltning, drift och vidareutveckling av hem.se och angränsande digitala tjänster.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72222300 IT-tjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72400000 Internettjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen