2. Förfarande
Förfarande
Titel: Försäkringsförmedlare
Beskrivning: Vårgårda kommun med samverkansparter har ett löpande behov av försäkringsförmedlare. Samverkansparter: Vårgårda kommun Marks kommun Marks Energi AB Marks Fastighetsaktiebolag Spinnerskan i Mark AB Ulricehamns kommun Stubo AB Svenljunga kommun Bollebygd kommun Tranemo kommun Tranemo Utvecklings AB Tranemobostäder AB Herrljunga kommun
Intern identifierare: 25/16
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66000000 Finans- och försäkringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 66510000 Försäkringar, 66515200 Sakförsäkringar, 66516100 Ansvarsförsäkringar för motorfordon, 66518000 Försäkringsmäkleri och försäkringsbyråtjänster, 66518100 Försäkringsmäkleri, 66519310 Försäkringsrådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000