2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning av utemiljö i Mölnlycke inkl Säteriet och Floda, Tollered, Gråbo, Sjövik, Lerum, Hulan
Beskrivning: Upphandlingen avser vinterväghållning och snöröjning inklusive beredskap i Förbos bostadsområden Mölnlycke inklusive Säteriet samt Floda, Tollered, Gråbo, Sjövik, Lerum, Hulan.
Intern identifierare: 24/16
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77314000 Markskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000