37597-2022 - ResultatSverige-Västerås: Schaktmaskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bandschaktare
Referensnummer: 2021/0847-VKF
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43210000 Schaktmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
VafabMiljö har för avsikt att införskaffa en fabriksny eller max 4000 drifttimmar gammal bandschaktare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen