376045-2023 - PlaneringSverige-Norrköping: Sängar och sängkläder samt särskilda hemtextilier
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Metallsängar till Migrationsverkets boenden och förvar
Referensnummer: 3.2.7-2023-9746
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39143110 Sängar och sängkläder samt särskilda hemtextilier
II.1.4.
Kort beskrivning
Migrationsverket önskar information inför en upphandling av metallsängar till boenden och förvar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39143100 Sovrumsmöbler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI för att få bättre marknadskännedom om metallsängar som kan användas i Migrationsverkets boenden