2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sekvenseringsutrustning, low throughput
Beskrivning: Upphandlingen avser en sekvenseringsutrustning med kapacitet upp till ca 25 miljoner reads per start, men med hög flexibilitet (möjlighet till val av flera olika sekvensmängder och sekvenslängder). Denna utrustning ska ersätta en tidigare utrustning som nått sin tekniska livslängd. Avtalet omfattar en (1) st utrustning samt option på ytterligare en (1) st utrustning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127533:Lot:1