See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drivmedel - stationstankning och bulk
Beskrivning: Drivmedel - Bensin, diesel, etanol, syntetisk diesel, diesel med lång lagring
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09100000 Bränslen
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Stationstankning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115558:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 09132000 Bensin, 09134200 Dieselbränsle, 09134230 Biodiesel
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Bulk - Bensin, HVO100, Diesel B0
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115558:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Bulk - Diesel hög lagringsstabilitet
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115558:Lot:3