See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Väskor
Beskrivning: Ramavtalet omfattar leverans av olika typer av tomma väskor som ska användas av poliser i såväl yttre som inre tjänst. Väskorna ska bland annat användas för utrustning som exempel kläder, handskar batong, ficklampa, bälte, kravallutrustning samt hjälm.
Intern identifierare: A387.433/2023
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18900000 Väskor, sadelvaror, säckar och påsar, 18921000 Resväskor, 18934000 Väskor/ränslar, 30237270 Datorväskor, 35200000 Polisutrustning, 35300000 Vapen, ammunition och tillhörande delar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Väskor & ryggsäckar
Beskrivning: Väska 1 SPT Väska 2 IGV Väska 3 IGV Ryggsäck Väska 4 FPP
Intern identifierare: Väskor & ryggsäckar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Rullväskor
Beskrivning: Väska 1 Rullväska M Väska 2 Rullväska L
Intern identifierare: Rullväskor
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Sjukvårdsväskor
Beskrivning: Väska 1 Sjv personlig Väska 2 Sjv utland Väska 3 Sjv sjukvårdsryggsäck Väska 4 Sjv fordon
Intern identifierare: Sjukvårdsväskor
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Teknikerväskor
Beskrivning: Väska 1 Teknikerväska liten Väska 2 Teknikerväska stor Väska 3 Teknikerväska ryggsäck
Intern identifierare: Teknikerväskor
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Hårda väskor
Beskrivning: Väska 1 Hård väska pistol Väska 2 Hård väska MP5 Väska 3 Hård väska ECV Väska 4 S, M, L
Intern identifierare: Hårda väskor
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Vapenväskor
Beskrivning: Väska 1 Ryggsäck MP5
Intern identifierare: Vapenväskor