376183-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: Diverse inredning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Depåvagnar med inredning och inredning för 10 fots och 20 fo.
Referensnummer: UH-2016-452
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39290000 Diverse inredning
II.1.4.
Kort beskrivning
FMV har för avsikt att upphandla Depåvagnar med inredning och Inredning för 10 fots och 20 fots containrar samt tillbehör (Varan) för att erhålla en effektiv transport med flexibla lösningar och bra lagring av materiel på ett säkert sätt.
I FMV dagliga verksamhet bedrivs transporter av olika typer av leveranser och materiel både nationellt och internationellt. Lasten förvaras i vagnar, backar och containrar eller liknande beroende på transporternas specifika krav och villkor. För att erhålla den mest effektiva och funktionella transporten och lagringen, krävs optimal användning av utrymme och flexibla transportlösningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen