376231-2024 - Resultat
Sverige – El-, vatten- och energiverk – Mätarrevision, provning och kontroll
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMätarrevision, provning och kontroll
BeskrivningUpphandlingen avser följande områden: Värme och kyla, El, Vatten och avlopp och omfattar moment såsom revision, provning, kontroll och byte av mätare i samband med kontroll.
Intern identifierare24/7
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 65000000 El-, vatten- och energiverk
Ytterligare klassificering (cpv): 71314100 Tjänster på elområdet, 71355000 Mätningstjänster, 71356100 Tekniska kontroller
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000