Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förskolan Torpgläntan , nyproduktion av förskola
Referensnummer: SISAB 2020-00504
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnation av Framtidens förskola, 8 avdelningar och tillagningskök, samt rivning av befintlig förskola.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 60 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45111100 Rivning, 45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen