37631-2022 - ResultatSverige-Norrköping: Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AV-produkter 2021
Referensnummer: KS 2021/0661
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Norrköpings kommuns behov av AV-produkter, till exempel större bilskärmar, projektorer och videkonferensutrustning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 38652120 Videoprojektorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
AV-produkter, till exempel större bilskärmar, projektorer och videkonferensutrustning.
Installations och monteringstjänster.