376337-2018 - ÄndringSverige-Eskilstuna: Byggnation av bostäder
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kv Nyvaket, Eskilstuna. Nybyggnad av bostäder
Referensnummer: 18/45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211300 Byggnation av bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser nybyggnad av Bostäder med garageplan.
BTA nybyggnad: ca 8300 m2
Behandlad tomtarea: ca 2693 m2