Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för skrivare, kopiatorer och skanners
Referensnummer: 18FMV6120
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
FMV avser att för Försvarsmakten teckna Ramavtal med en leverantör för anskaffning av skrivare, kopiatorer, skanners med tillhörande produktnära tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30232100 Skrivare och kurvskrivare, 30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen