376366-2018 - PlaneringSverige-Karlstad: Specialfordon
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stegbil till Räddningstjänsten
Referensnummer: 0218-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114000 Specialfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av en stegbil till Karlstadsregionens Räddningstjänstförbund.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34114000 Specialfordon, 34114100 Utryckningsfordon, 34114110 Räddningsfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen