376387-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Söderhamn: Skyltning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyltar - namnskylt, dörrskylt, entréskylt, fasadskylt, foliering på dörr/fönster
Referensnummer: 6926
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34928470 Skyltning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp Gävleborg upphandlar Skyltar, bl.a. namn-, dörr-, och entré-, fasadskyltar, samt foliering på dörr och fönster. Upphandlingen avser i nuläget Gävle, Söderhamn, Bollnäs, Ovanåkers och Ljusdals kommun.
Detta är en planerad upphandling och omfattningen och tider kan förändras ända fram till upphandlingen annonseras. Beräknad avtals start 2018-04-01.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34928470 Skyltning, 34928472 Skyltar, 44423450 Namnskyltar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen