37641-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Fackgranskning och Oberoende granskning (GK3-granskning) av Geokonstruktioner inom Program Ostlänken
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFackgranskning och Oberoende granskning (GK3-granskning) av Geokonstruktioner inom Program Ostlänken
BeskrivningGranskningsstödet omfattar entreprenader på sträckan för Ostlänken, som berör Stockholms län, Södermanlands län och Östergötlands län. Utöver Östra Regionen berörs även följande regioner, Mellersta regionen och Sydöstra regionen.
Intern identifierareKOM-418399
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareFackgranskning och Oberoende granskning (GK3-granskning) av Geokonstruktioner inom Program Ostlänken