Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning och halkbekämpning Hagby Återvinningscentral
Referensnummer: UH2022-24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser entreprenad för snöröjning och halkbekämpning på SÖRABs Återvinningsanläggning Hagby, Täby.
Planerad start av leverans 2022-10-01 och avtalet sträcker sig till 2027-04-30 med möjlighet för SÖRAB att förlänga avtalet till 2029-04-30.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen