376535-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Köksutrustning – Köksutrustning och servering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKöksutrustning och servering
BeskrivningUtrustning för både produktionsköken och avdelningsköken i vården hos Region Skåne.
Intern identifierare2025-O000281
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39221000 Köksutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering, 39221100 Köksgeråd, 39221110 Porslin, 39221120 Koppar och glas, 39221121 Te- eller kaffekoppar, 39221122 Muggar, 39221123 Dricksglas, 39221150 Termosflaskor, 39221160 Brickor, 39221180 Köksredskap, 39221200 Bordsservis, 39221210 Tallrikar, 39221220 Kärl, 39221230 Fat, 39221240 Skålar, 39221250 Glaskaraffer, 39221260 Kokkärl, 39240000 Bestick, 39241100 Knivar, 39241200 Saxar, 39510000 Hushållstextilier, 39700000 Hushållsapparater, 39710000 Elektriska hushållsapparater, 39711000 Elektriska hushållsapparater för livsmedel, 39711210 Stavmixrar, 39711211 Mixrar, 39711310 Elektriska kaffebryggare, 39711320 Elektriska tekokare, 39711330 Elektriska brödrostar, 39711340 Tallriksvärmare, 39711500 Konservöppnare, 39721100 Hushållsapparater för matlagning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAdministrativa föreskrifter - Över tröskelvärde (2)
BeskrivningKöksutrustning och serveringsartiklar för både produktionsköken och avdelningsköken i vården hos Region Skåne.
Intern identifierare1678233
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKravspecifikation Delområde A
Intern identifierare1707954
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelKravspecifikation Delområde B
Intern identifierare1707955