2. Förfarande
Förfarande
Titel: Slipning av växlar/Grinding of Switches
Beskrivning: Uppdraget omfattar slipning av växlar av hela Trafikverkets spårnät inklusive all erforderlig planering. The scope of the Assignment is grinding of switches in Trafikverket network as well as all the planning required for the assignment.
Intern identifierare: KOM-418036
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45234100 Anläggningsarbeten för järnvägar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Slipning av växlar/Grinding of Switches